Firma Aktualności Produkty Projekty Teksty Muzeum Pobierz Kontakt Mapa RSS English
YAC Software Projekty GSS Spelunka Trybików
  Wróć

Informacje

GaduSonda

GSS

Pełny import

YAC Outdoor Kit

YAC Press Kit

Snack Panel

Dane ZKDP

Strony internetowe

GSS
Dotychczas dosyć mało pracowałem ze swoim własnym oprogramowaniem YAC Data Kit. Kilka badań dużych, w tym PGSS (Polski Generalny Sondaż Społeczny), PBC (Polskie Badania Czytelnictwa), badanie słuchalności radia (Radio-Track)... kilka badań demonstracyjnych... i to w zasadzie wszystko (przy czym wyżej wymienionymi dużymi badaniami zajmowałem się już dosyć dawno temu). Oczywiście rozwój oprogramowania wiąże się z jego codziennym używaniem, jednak charakter takiej pracy z aplikacją jest zupełnie inny niż zwykłego użytkownika. A że ostatnio przeczytałem artykuł UsWare vs. ThemWare (na, jak zawsze, fenomenalnym blogu Coding Horror prowadzonym przez Jeffa Atwooda), postanowiłem zastosować się pełniej do zawartych tam sugestii. :)

Zacząłem więc szukać jakiegoś ogólnie dostępnego, a dużego, zbioru danych. W końcu mój wybór padł na badanie General Social Survey (Generalny Sondaż Społeczny) prowadzone przez National Opinion Research Center na Uniwersytecie Chicago.

Na tych stronach będę opisywał jak wygląda praca z tym badaniem pod oprogramowaniem YAC Data Kit. Tudzież, które z nowych funkcji w programie inspirowane były (i w jaki sposób) osobistą pracą z danymi GSS.

Góra