Jaskinie Podróże Nurki Grafika Mizar Teksty Kulinaria Lemkov Namiary Mapa RSS English
Spelunka Trybików Teksty DBExpress YAC Software
  Wróć

Spis

Charsets

Wykresy

DBExpress

Delphi

HTML

Intraweb

MSTest

PHP

Programowanie

R

Rhino Mocks

Software

Testowanie

Testowanie UI

VB.NET

VCL

WPF

DBExpress
 • Unknown driver: MySQL
  Dostajesz komunikat "Unknown driver: MySQL" w twoim programie w Delphi?
  Po prostu dodaj DBXMySql do instrukcji uses!

 • Tracona pamięć i eksplozje połączeń w DBExpress
  W Delphi 2009 poprawia oba problemy pojawiające się przy korzystaniu z biblioteki DBExpress do łączenia się z MySQL. Jednakże, jeżeli nadal jesteś na Delphi 2007 i występują u Ciebie powyższe problemy, możesz spróbować przenieść poprawkę z D2009 do D2007.

 • last_insert_id() a DBExpress
  Funkcja last_insert_id() MySQLa zwraca ostatnio automatycznie wygenerowaną wartość dla danej tabeli. Jest to dosyć przydatne, gdy np. wstawiamy rekordy i chcemy pobrać ich nowo wygenerowane identyfikatory. Trochę czasu zajęło mi rozwiązanie zagadnienia podczas korzystania z bibliotek DBEXpress w Delphi, a tekst ten sprawę dokumentuje.

 • DBExpress a dostęp wielowątkowy
  Opis problemu oraz obejścia występowania nieregularnych błędów typu Access Violation przy WideStrings.TWideStrings.GetValue oraz System.TObject.Free podczas stosowania komponentów DBExpress do komunikacji z bazami danych MySQL (pod dużym obciążeniem).

 • Sprawdzanie błędnych odwołań a nowy menedżer pamięci
  Opis problemu oraz rozwiązania występowania nieregularnych błędów typu Access Violation podczas stosowania komponentów DBExpress do komunikacji z bazami danych MySQL.
Góra