Jaskinie Podróże Nurki Grafika Mizar Teksty Kulinaria Lemkov Namiary Mapa RSS English
Spelunka Trybików Teksty Programowanie YAC Software
  Wróć

Spis

Charsets

Wykresy

DBExpress

Delphi

HTML

Intraweb

MSTest

PHP

Programowanie

R

Rhino Mocks

Software

Testowanie

Testowanie UI

VB.NET

VCL

WPF

Programowanie
 • TFS - The underlying connection was closed: an unexpected error occurred on a receive.
  Próbujesz się łączyć z serwerem TFS i otrzymujesz następujący komunikat? "The underlying connection was closed: an unexpected error occurred on a receive." I między Tobą a TFSem jest serwer proxy? Może ten tekst Ci pomoże.

 • WCF - The underlying connection was closed: an unexpected error occurred on a receive.
  Korzystasz z WCF po HTTP i masz serwer proxy Squid między komputerem a serwisami? I otrzymujesz błąd "The underlying connection was closed: an unexpected error occurred on a receive."? Może ten tekst Ci pomoże.

 • Zapisywanie / odtwarzanie lokalizacji okien w .NET
  Wydaje się, że zapisywanie pozycji i wielkości okien (w tym głównego okna aplikacji) powinna być w miarę proste. Jednak nadal, mimo tylu lat programowania pod Windows, często aplikacja robią to źle. Jednak trzeba pamiętać o zmieniających się rozdzielczościach monitorów, włączaniu / wyłączaniu dodatkowych monitorów, podłączaniu projektorów, etc. Proste zapisywanie pozycji okna po prostu nie jest wystarczające...

 • Znaczące identyfikatory
  Znaczące identyfikatory w kodzie - to standardowa mantra technicznych szefów projektów, czyż nie? Ale co to znaczy, tak dokładnie? W niniejszym tekście mamy przykład z życia jak drobna zmiana w nazwach dwóch identyfikatorów czyni ten kod znacznie bardziej czytelnym, tudzież powoduje, że dodatkowe komentarze opisujące kod staję się zupełnie niepotrzebne.

 • Publiczne pola a właściwości
  Po co definiować właściwości (properties), które zapisują dane do / czytają dane z prywatnych pól? Czy to tak naprawdę zwiększa jakość naszego kodu?

 • Argumenty za używaniem FreeAndNIL
  Allen Bauer, Embarcadero Chief Scientist, dodał ciekawy wpis do swojego bloga - A Case Against FreeAndNIL. Generalnie zgadzam się z ogólnym przesłaniem artykułu (gdy naprawiamy defekt, nie należy naprawiać symptomów, ale znaleźć źródło problemu i naprawić to), nie zgadzam się, że problemem jest tutaj korzystanie z FreeAndNIL. IMO, FreeAndNIL może pomóc w znajdywaniu defektów, a jego używanie powinno być opisane jako obowiązkowe w standardach kodowania.

 • Determinizm Random()
  Determinizm generatorów liczb (pseudo)losowych jest na ogół przedstawiany w złym świetle. :-)
  W niniejszym tekście omówione zostało pewne zastosowanie generatorów liczb losowych, w którym ich determinizm pełni kluczową rolę.

 • Zaokrąglanie i dokładność na FPU 8087
  Po uruchomieniu testowania na maszynie wirtualnej okazało się, że nowo generowane wyniki obliczeń statystycznych różnią się od wyników referencyjnych (obliczonych i zapisanych wcześniej). Mimo różnic tylko na ostatnich miejscach znaczących liczb zmienno-przecinkowych, źródło problemu było mi nieznane, tym samym problem stał się poważny. Rzecz sprawdza się do słowa kontrolnego na intelowskich koprocesorach numerycznych a szczegóły opisane są w niniejszym tekście.

 • Kontrola dyrektyw kompilacji warunkowej oraz ustawień przełączników kompilacji
  Pomysł na usprawnianie procesu kompilacji i przygotowywania oprogramowania do dystrybucji poprzez automatyczną kontrolę ustawień kompilatora i kombinacji zdefiniowanych dyrektyw kompilacji warunkowej.

 • Rejestracja rozszerzeń
  Kod w Delphi pozwalający na rejestrację specyficznych dla aplikacji rozszerzeń plików w Windows.

 • Dostęp do składowych chronionych
  Tekst opisuje prosty trik umożliwiający dostęp do składowych chronionych instancji klas bez konieczności instancjonowania potomków tychże klas - potomków, które upubliczniałyby składowe chronione.
Góra