Jaskinie Podróże Nurki Grafika Mizar Teksty Kulinaria Lemkov Namiary Mapa RSS English
Spelunka Trybików Teksty Rhino Mocks YAC Software
  Wróć

Spis

Charsets

Wykresy

DBExpress

Delphi

HTML

Intraweb

MSTest

PHP

Programowanie

R

Rhino Mocks

Software

Testowanie

Testowanie UI

VB.NET

VCL

WPF

Rhino Mocks
 • AssertWasCalled a wielokrotne wywołania metod
  AssertWasCalled pozwalają sprawdzić, czy dana metoda została wywołana podczas testu. W dotychczasowych testach sprawdzane były pojedyncze wywołania; takie testy jednak nie przejdą jeżeli metoda wywoływana jest w trakcie testu wiele razy (z tymi samymi wartościami parametrów). AssertWasCalled pozwala zdefiniować dodatkowe parametry obsługujące tę sytuację.

 • AssertWas[Not]Called a właściwości obiektów
  AssertWasCalled i AssertWasNotCalled pozwalają sprawdzić, czy dana metoda obiektu została wywołana podczas testu (czy też nie). Sprawdzanie dostępu do właściwości (properties) obiektów zależy od ich deklaracji: czy są tylko do odczytu (ReadOnly), tylko do zapisu (WriteOnly), czy też do odczytu i zapisu.

 • AssertWasNotCalled w Rhino Mocks
  AssertWasCalled pozwala sprawdzić, czy dana metoda została podczas testu wywołana. AssertWasNotCalled pozwala sprawdzić rzecz odwrotną: że dana metoda nie została wywołana podczas testu.

 • AssertWasCalled w Rhino Mocks (w VB.NET)
  Początki używania jakiejkolwiek większej biblioteki mogą być niełatwe. Jednak najlepszym sposobem na wdrożenie się jest po prostu ropoczęcie korzystania z niej. A kolejne funkcje z czasem staną się jasne. Tylko gdzie zacząć?

  W tym tekście znajdziesz łagodne wprowadzenie do Rhino Mocks pokazujące najprostszy scenariusz korzystania z biblioteki - tworzenie atrap obiektów (stubs) na potrzeby testowania.

 • Pierwsze kroki z Rhino Mocks (w VB.NET)
  Początki używania jakiejkolwiek większej biblioteki mogą być niełatwe. Jednak najlepszym sposobem na wdrożenie się jest po prostu rozpoczęcie korzystania z niej. A kolejne funkcje z czasem staną się jasne. Tylko gdzie zacząć?

  W tym tekście znajdziesz łagodne wprowadzenie do Rhino Mocks pokazujące najprostszy scenariusz korzystania z biblioteki - tworzenie atrap obiektów (stubs) na potrzeby testowania.
Góra