Firma Aktualności Produkty Projekty Teksty Muzeum Pobierz Kontakt Mapa RSS English
YAC Software Produkty YAC Data Kit YAC Data On-Line Spelunka Trybików
  Wróć

Produkty

YAC Data Kit

YAC Data Builder

YAC Data Analyzer

Tabele przestawne

Wykresy

Prasa

Media plan

Optymalizator

Radio

TV

Kreatory

YAC Data On-Line

Hosting badań

Rozwiązania na zamówienie

Historia wersji

Klienci

YAC Interview Kit

YAC Text Recoder

YAC Data-o-Mat

YAC Data On-Line
Dostępna jest już aplikacja YAC Data On-Line (YDOL), wersja naszego analizatora danych działająca pod przeglądarkami internetowymi. Szczegóły:

Przeznaczenie

Program do analizy danych przez internet został pomyślany jako sposób udostępniania danych w następujących sytuacjach:
  • gdy potrzebny jest szybki dostęp do najnowszych danych (na zasadzie top-line, np. z badań promocji),
  • udostępnianie wersji okrojonych lub demonstracyjnych badań syndykatowych,
  • gdy potrzebny jest dostęp do danych poza biurem (a trzeba szybko sprawdzić jakiś wynik)
  • gdy badanie ma wielu odbiorców, którzy nie mają zainstalowanego oprogramowania YAC Data Analyzer (np. sieć sprzedaży),
  • gdy konieczna jest analiza danych na innych systemach operacyjnych niż Windows.
Co więcej, badania, które obecnie dostępne są pod oprogramowaniem YAC Data Analyzer, można od razu udostępnić pod YDOL-em (jest to ten sam plik badania).

Góra

Przeglądanie gotowych raportów

Korzystając z YDOL-a, użytkownik może przeglądać wcześniej przygotowane raporty przedstawiające wyniki badań. Raporty takie mogą składać się z wielu tabel (w których zaznaczone mogą być istotności różnic):Jak i wykresów:Góra

Analizy dynamiczne

Gotowe raporty można uzupełnić o funkcję przeliczania wszystkich wyników dla predefiniowanych zmiennych, grup docelowych i/lub fal badania.Raport zostanie przeliczony dla podświetlonych elementów powyższych parametrów. Mogą to być definicje zarówno filtrów (analizuj respondentów z dwóch fal badania) jak i brzegów tabel (w kolumnach tabel pokaż wszystkie marki).

Góra

Definiowanie nowych analiz

Predefiniowane raporty pozwalają na szybką dystrybucję wyników badań i są bardzo łatwe w obsłudze nawet dla początkujących użytkowników. Jednakże, może się zdarzyć, że nie zawierają one wszystkich niezbędnych danych. W takiej sytuacji, miast czekać na nową wersję raportu, użytkownik może sam przygotować nowe, uzupełniające analizy.Aby zdefiniować analizę, użytkownik wybiera jedne z kreatorów definiujących tabele rozkładów, tabele krzyżowe lub tabele krzyżowe ze średnimi. Następnie, YDOL poprosi użytkownika o zdefiniowanie grup docelowych:pytań:i innych parametrów (np. statystyk), które mają się pojawić w tabeli. Po zdefiniowaniu wszystkich parametrów, wyniki zostaną przeliczone na serwerze i przedstawione użytkownikowi.Później, użytkownik może zdefiniować nowe analizy, modyfikować aktualną analizę (przez edycję jednego z parametrów: grup docelowych, pytań czy statystyk), lub wyświetlić wyniki w formacie nadającym się do drukowania i przenoszenia (kopiowania) do innych aplikacji.

Góra

Wersja demonstracyjna

Wersja demonstracyjna aplikacji YAC Data On-Line dostępna jest tutaj - zapraszamy! Przy czym badanie demonstracyjne oraz raport ReportDEMO przedstawiają zasadę działania analiz dynamicznych, natomiast oba badania demonstracyjne pozwalają na definiowanie nowych analiz.

Dane z badania General Social Survey (Generalny Sondaż Społeczny) są także dostępne na naszym serwerze.

Mimo, że jest to program do analiz on-line, dostępna jest też identyczna wersja programu pozwalająca na analizy off-line.

Góra